|
Dlaczego Azjaci cieszą się długim życiem i dobrym zdrowiem? Dlaczego znacznie rzadziej od nas Europejczyków zapadają na choroby cywilizacyjne takie jak chociażby miażdżyca? To proste – bo zdrowo się odżywiają. Jedzą zdecydowanie więcej niż my ryb i owoców morza. Produkty wyłowione z morza stanowią podstawę ich codziennego jadłospisu. Weź z nich przykład i przynajmniej raz w tygodniu podaj rybę na obiad! Pamiętaj, że dieta ma olbrzymi wpływ na Twoje zdrowie. Zależy ono od tego co i w jakich ilościach spożywasz. A przecież chcesz cieszyć się nim równie długo co mieszkańcy Azji… Ogólnopolska sieć sklepów spożywczych EKO rozpoczyna akcję „Przynajmniej raz w tygodniu podaj rybę na obiad” i jednocześnie wprowadza do sprzedaży produkty MARINARE. Produkty tej marki to najlepszej jakości ryby i owoce morza.
To, że przynajmniej raz w tygodniu należy spożywać rybę na obiad potwierdzi każdy lekarz, dietetyk i specjalista ds. żywienia. Ci pierwsi zapisują chorym na serce pacjentom kapsułki z rybim tłuszczem, które wspomagają układ krążenia. Ty, o swoim zdrowiu pomyśl jednak wcześniej. Wprowadź na stałe do menu ryby i owoce morza i potraktuj to jako rodzaj profilaktyki antynowotworowej i antyzawałowej. Zajadaj się produktami morza ze smakiem, dzięki temu w późniejszym wieku nie potrzebne ci będą kapsułki z rybim tłuszczem. Wystarczy odpowiednio wcześniej i regularnie spożywać ryby. Są niskokaloryczne, a zawarty w nich tłuszcz jest jednym z najzdrowszych. Zawiera cenne dla naszego zdrowia kwasy tłuszczowe omega-3 niezbędne w profilaktyce i leczeniu wielu chorób. Ich spożywanie nie tylko doskonale wpływa na serce i układ krążenia, lecz także chroni przed nowotworami, zwłaszcza najniebezpieczniejszym dla kobiet – rakiem piersi. To jeszcze nie wszystko. Naukowo udowodniono, że spożywanie ryb, a więc dostarczanie zawartego w nich kwasu omega-3 może także łagodzić objawy takich chorób jak astma, łuszczyca, choroby wątroby, wrzodziejące zapalenie jelita grubego reumatoidalne zapalenie stawów, a nawet depresji. Dla układu nerwowego podobnie jak dla krwionośnego ryby w diecie są istnym błogosławieństwem. To dzięki nim umysł ludzki może zachować młodość do naprawdę późnego wieku. Spożywanie ryb wpłynie na koncentrację, ułatwi zdolność kojarzenia i zapamiętywania faktów i zapobiegnie coraz częściej występującej na naszym kontynencie chorobie Alzhaimera. Jedzenie ryb zapobiega także cukrzycy tupu II, nadwadze i… przedwczesnym porodom.
Dlatego - jedz ryby na zdrowie! Są one bowiem najzdrowszym źródłem łatwoprzyswajalnego białka. Jak wynika z badań, większość gatunków ryb zawiera go tyle samo co mięso zwierząt rzeźnych, a jednocześnie posiada mniej tłuszczu i cholesterolu. Rybie białko zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne, niemożliwe do samodzielnego wytworzenia przez organizm, a które są mu potrzebne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Spożywając przynajmniej raz w tygodniu ryby, dostarczasz swemu organizmowi nie tylko białka, ale także mnóstwo jodu, fosforu, potasu, magnezu, żelaza, a także wiele cennych witamin, m.in. grupy B, a niektóre gatunki ryb także witamin A i D Już wiesz dlaczego przynajmniej raz w tygodniu ryba powinna znaleźć się na Twoim talerzu? Jeśli tak - to smacznego! Bądź zdrów jak ryba!
|